вівторок, 25 червня 2024 р.

"Широкий світ малої Батьківщини"

   


  Краєзнавство – це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми і прийдешніми. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки. Наша бібліотека своїми заходами прищеплює інтерес до історії, намагається зацікавити літературою, викликати любов до мистецтва, підвищувати культурний рівень.

  В читальному залі ЦМБ функціонує постійнодіюча виставка краєзнавчої літератури. Більше 40 тек у краєзнавчому фонді бібліотеки постійно поповнюються новими матеріалами про різноманітні сторони життя нашого краю, його історичні корені, культурні надбання. 

  Метою виставки було підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

                                        





середа, 19 червня 2024 р.

"Ми є. Були. І Будем Ми. Й ВІтчизна наша з нами".







 
📖 Іван Багряний «Тигролови» -
80 років з написання та першого видання.
Захопливий роман про волелюбність українського народу. Символічність цієї книги зараз, в час війни, відчувається з особливою гостротою і додає надії та віри.

четвер, 13 червня 2024 р.

Гайд безбар'єрних подій

 

Міністерство культури та інформаційної політики інформує про «Гайд безбар’єрних подій». Це рекомендації для проведення публічних заходів за принципами безбар’єрності. Поради стосуються як онлайн, так і  офлайн-подій. 

Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права.

Успіх будь-якого заходу полягає у зручності та комфорті його учасників і гостей. Забезпечити це легко, якщо у фокусі підходів та рішень при його організації буде безбар’єрність – починаючи від запрошень і вибору локації до налаштування освітлення, облаштування різних зон і підготовки персоналу.

«Гайд безбар’єрних подій» – це ще один розділ «Довідника безбар’єрності», де зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

Нагадаємо, рекомендації розроблені в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366.


 
З рекомендаціями Ви можете ознайомитися в нашій бібліотеці або завантажити за посиланням.

понеділок, 3 червня 2024 р.

" Сильні діти вільної країни!"

 У найперший день червня

Вітаємо всіх дітей!
Нехай життя буде чудне,
Повне казок і вогнів,
Сміху, радощів, веселощів,
Ласки, ігор і любові,
Привітань і подарунків.
Нехай граються малюки!
 
     1 червня щорічно святкують Міжнародний день захисту дітей. Не забудьте подарувати трішки свята наймолодшим українцям, які так потребують хорошого настрою в ці важкі часи. 

   Щороку в перший день літа, 1 червня, у всьому світі святкується Міжнародний день захисту дітей. Рішення про створення такого свята було прийнято під час сесії Міжнародної демократичної федерації жінок 1949 року в Парижі. Заснування такого дня ініціювали через те, що в багатьох країнах світу залишилося чимало дітей без батьків та даху над головою після Другої світової війни.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відсвяткували в 50 країнах вже наступного 1950 року. Відтоді подія стала однією з наймасштабніших у всьому світі.Існує навіть окремий символ цього дня - зелений прапор, на якому зображена планета Земля, а довкола неї - фігурки дітей різних рас та національностей.

03.05.2024 року працівники Роздільнянського районного відділу пробації спільно з суб'єктами пробації відвідали та ознайомилися з виставкою- бесідою «Сильні діти вільної країни» в Роздільнянській публічній бібліотеці.
З книжками, які були на виставці присутніх ознайомила Наталія Дмитрівна Василенко.
 Головна мета заходу - привернути увагу громадськості, урядових установ та організацій до проблем, що спрямовані на реалізацію різноманітних заходів для забезпечення добробуту дітей в світі.