понеділок, 25 листопада 2024 р.

" Мертві не простять, живі не забудуть "

   Щороку в четверту суботу листопада  Україна вшановує пам’ять  жертв Голодомору 1932–1933 років і  масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

 У 2024-му День пам’яті жертв  голодоморів припадає на 23 листопада. Долучилися в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадали про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

 Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців.Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені  світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

 До дня вшанування пам’яті жертв Голодомору нашою бібліотекою було організовано книжкову виставку – реквієм «Мертві не простять, живі не забудуть!» для користувачів. 

                                             





  

                                         

                                   



" 1000 днів боротьби за свободу"

 

Колаж Віталія Солоного / АрміяInform

    1000 днів широкомасштабної війни — 2 роки, 8 місяців, 27 днів тривог, відчаю, стресу, молитов, а водночас стійкості, мужності, спротиву, героїзму.

    1000 днів часу, за який Україна викарбувала кров’ю і залізом свою назву на мапі світу, виховала повагу і захоплення барвами свого Стягу, бездоганними геометричними формами національного Герба та лицарським чином Воїнів Світла — Збройних Сил України на всій земній кулі. 1000 днів, що утвердили нас як монолітну націю — етнічну, політичну, духовну.

Звісно, у війні, що триває 10 років і 9 місяців, понад чверть якої вже широкомасштабна, говорити такі пафосні сенси якось уже не комільфо… Адже на 1000-й день відчувається загальна втома від того, що відбувається: від щоденної статистики втрат, обстрілів, руйнувань, від просувань ворога в стертих з лиця землі населених пунктах сходу України. Окрім того, щодня кожному доводиться відфільтровувати ворожі ІПСО від об’єктивних новин в інформаційному просторі, що накладається на здебільшого недоспані через постійні «шахедні» атаки ночі…

     Роздільнянська публічна бібліотека  до цього дня підготувала книжкову виставку-інформацію під назвою "1000 днів боротьби за свободу". На цій виставці була презентована література, яка свідчить про події  наших днів, життя людей в цей непростий час. Бібліотекарі зробили власноруч  книгу пам'яті полеглих за Україну,де зберігаються усі світлини загиблих наших земляків. Світла пам'ять усім захисникам, які поклали своє життя за свою Батьківщину!

 Але хоч точиться війна, та все ж життя триває. І кожен, хто проживає цей тисячний день, неодмінно згадає всі ті етапи протистояння, що викликають не тільки сум, а й гордість, повагу, натхнення на подальшу боротьбу до неминучої нашої Перемоги. 

                                   







четвер, 21 листопада 2024 р.

" Революція гідності: як це було"

 

2.jpg

   З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору з 2014 року в Україні відзначається День гідності та Свободи. В цей день ми відзначаємо зусилля всіх синів і доньок України, які впродовж нашої історії боролись і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості, утвердження і додержання прав людини.

       Саме у 2013 році розпочався новий відлік в історії України, який ознаменував прагнення українців створити європейську державу. Майдан дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфери, розбудови вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні гуманістичних демократичних цінностей. День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення і досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь.

        


































































 В центральній
  міській бібліотеці до 11- річчя революції Гідності та свободи пройшов захід під назвою "Революція гідності: як це було"
. На заході були присутні учні 11-Б класу, загальноосвітньої школи №2 на чолі з класним керівником Мартиненко Тетяною Валеріївною. Всі присутні переглянули документальний фільм "Як домовлявся майдан" .

 Завідувачка Бабенко Наталія Володимирівна та бібліотекар-координатор Цедейко Юлія Віталіївна виступили перед  присутніми з розповіддю про знаменні події того часу. Бібліотекар Василенко Наталія Дмитріївна зробила короткий огляд літератури. Учні читали вголос та напам'ять вірші про героїв небесної сотні. Після перегляду та читання вголос на всіх чекав майстер-клас по виготовленню  патрічної  брошки, яку гості зробили власноруч та залишили собі на пам'ять про нашу зустріч.

 Герої Небесної Сотні… Завжди будуть із нами. Вони заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. Шануймо пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.З видань  фонду ОННБ висвітлює основні події, що відбувалися в Україні під час Майдану 2014 року. На виставці експонується література, серед якої публіцистика, поезія, спогади учасників та самовидців подій, численні фотографії.

  Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Не в прийнятих документах – папір все стерпить, не в прізвищах лідерів – вони змінювалися і будуть змінюватися. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.