Літо неможливо уявити без улюблених традиційних свят.Згідно з церковним календарем існує три Спаси, які святкують в Україні.
середа, 27 вересня 2023 р.
" Медова бібліотека "
" Українці - нація героїв"
Книжкова виставка До Міжнародного дня демократії
Міжнародний день демократії проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 вересня 2007 року. Демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів Організації Об’єднаних Націй. Святкування Міжнародного дня демократії – хороший привід звернути увагу на стан демократії у світі та сприяти підвищенню поінформованості громадськості.
Зараз демократію відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Вона є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй.
Демократія – це не тільки мета, а й процес, і тільки за повної участі та підтримки міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства й окремих громадян ідеали демократії можна здійснити для кожної людини в кожному куточку світу.
До Міжнародного дня демократії в Роздільнянській центральній бібліотеці підготовлено книжкову виставку. До уваги користувачів пропонується література, в якій розкривається суть демократії, історія запровадження демократичних моделей управління у країнах світу, стан та перспективи демократичних перетворень в Україні та інше.
Прапор миру, вірності і волі
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в країні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.
Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави.
Синьо-жовтий прапор ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
Державний Прапор - це символ країни і є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій рення, історії та сьогодення.
понеділок, 25 вересня 2023 р.
" Історія української вишивки "
Українці й вишивка — неподільні поняття. Але цікаво, коли вперше в історії люди почали прикрашати одяг вишитими орнаментами, й що це були за візерунки? Скіфи, сармати, кіммерійці прикрашали одяг із льону, шкір тварин вишитими геометричними орнаментами, що складалися зі свастик, меандрів, хвиль. Про це нам відомо з оповідей грецького історика Геродота. Також фігурки людей в одязі з елементами вишивки археологи знаходили на золотих прикрасах, статуетках.
Українська вишивка несе у собі вагому кольорову семантику.
Найпоширенішими, достатньо шанованими здавна відтінками були червоний і чорний. Вони наділялися особливими, магічними якостями.
- Червоний колір знаменував життєдайну силу сонця, жагучу пристрасть, трепетну любов, радість землі.
- Чорний уособлював таємничі знання, безліч прихованих закликів, потужність землі, а не вважався знаком жалоби чи смерті (такого трактування він набув дещо пізніше).
- Білий – цей колір символізував високу духовність, моральну чистоту, невинність, світло.
- Синім відтінком (антиподом червоного) позначали водну стихію, холод.
- Жовта барва відображає волю, щастя, а зелена – найулюбленіша серед українців опісля червоної та чорної – позначає молодість, буяння весни, силу життя, ріст.
Рідше застосовувалась у нанесенні візерунків на тканину нитка, фарбована у коричневі (ототожнюється с засіяною нивою) та сірі (символ духовної рівноваги, здійснення потаємних бажань) кольори. Сучасний український вишитий стрій має ширший колористичний розмах, аніж колись.
-
9 березня – день народження провідника української культури, великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. У національній свідомості кож...
-
28 вересня наше рідне місто святкувало свій 160-річний ювілей! Всі заходи в місті проходили під гаслом "Вірю в ЗСУ". Праці...
-
В центральній міській бібліотеці до дня закоханих пройшов захід під назвою " Мелодія двох сердець " . На заході були присутні...