З 1 травня в Україні стартує Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. З цієї нагоди, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», започатковано нову тематичну хвилю комунікаційної кампанії — СенсоТека «Ти як?». Її мета — розвиток навичок самопідтримки та надання практичних інструментів для збереження ментального здоров’я кожному.
У цьому контексті ми підкреслюємо, що кожна людина має право на збереження й зміцнення психічного здоров’я; кожна людина, попри проблеми із психічним здоров’ям, має право бути включеною та повноцінно функціонувати у суспільстві.
Щороку у травні в Україні та світі проводиться Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — ініціатива, започаткована у 1949 році у США неурядовою організацією Mental Health America. Її мета — підвищити обізнаність про важливість ментального здоров’я, зменшити стигматизацію та заохотити до профілактики. Скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.
Ми усі знаємо свій розум й намагаємося зрозуміти свою психіку. Кожна душа – індивідуальна й своєрідна, але наші права – однакові. То ж чи добре ми знаємося на своїх правах? Тому цей рік спонукає нас зробити важливий крок для усвідомлення своїх прав щодо збереження психічного здоров’я.
Що ми можемо зробити ще в цей день? Як свідчать результати опитувань багато людей саме в цей день вперше замислюються над своїм психічним здоров’ям. Є перші індикатори проблем з психічнім здоров’ям, якими не можна нехтувати: коливання настрою, порушення сну (надто короткий чи надто тривалий сон) й порушення апетиту, відчуття постійної тривоги й страху, постійна роздратованість, усвідомлення власної безпомічності у життєвих ситуаціях.
Отже, якщо ви побачили ці сигнали у себе, чи у своїх близьких, не зволікайте, обговоріть це у найближчому колі рідних людей, й за потреби зверніться до фахівців.
СТАН МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я У СВІТІ
- 450 мільйонів мешканців Землі страждають на психічні розлади та інші психічні захворювання, список яких збільшується з кожним роком.
- Щорічно понад 800 тисяч людей по всьому світу здійснюють самогубства. Великий відсоток людей страждають на алкоголізм, наркоманію, мають психічні захворювання, з якими необхідна госпіталізація. Всі вони також потребують допомоги психіатра.
- Щорічно 3 мільйони людей помирають в результаті зловживання алкоголем.
За даними ВООЗ, в світі депресією страждають понад 264 млн. людей, біполярним розладом – 45 млн., деменцією – 50 млн., і це тільки офіційно зареєстровані випадки. Депресія стала однією з найпоширеніших у світі причин втрати працездатності.
СТАН МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ
Статистика в Україні показує жахливі числа. Понад 1,5 млн. мешканців нашої країни страждає від психічних захворювань.
Нервові розлади різного характеру та різного ступеня важкості є проблемою кожного третього українця. До того ж, наша країна посідає 1-ше місце за кількістю психічних розладів в Європі.
Це статистика до повномасштабного вторгнення. Близько 10 млн. мільйонів українців можуть зіткнутися з ризиком розвитку психічних розладів, таких як депресія та посттравматичний стресовий розлад, внаслідок війни. І це, мабуть, оптимістичний прогноз.
В цей надважкий час Роздільнянська міська бібліотека провела тренінг на тему "Ментальне здоров'я : як його зберегти?" та зробила виставку під назвою "Турбота про себе - важлива !".
З цієї нагоди, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» до бібліотеки комунального закладу «Роздільнянська публічна центральна бібліотека» завітали працівники Роздільнянського районного відділу філії Державної установи"Центр пробації" в Одеській області зі своїм підопічним.
Також переглянули відеоролик під назвою " Ментальне здоров'я- основа життєстійкості. Як подбати про себе. ".
Завідувачка відділу Бабенко Наталія Володимирівна виступила з доповіддю.
Бережіть себе, по можливості звертайтеся за допомогою до спеціалістів. Психологи та психотерапевти можуть значною мірою покращити ментальне здров’я та попередити розвиток психічних розладів.
Важливо також, щоб в цей День ми запропонували свою допомогу, тому, хто її потребує: добре слово, гарний жарт, фізичну підтримку.
І пам’ятаймо, що при цьому пріоритетним залишається добре слово й підтримка для самих себе. Бережіть себе й своє психічне здоров’я!

Немає коментарів:
Дописати коментар